Okulary dla dzieci

Najważniejsze w okularach dla dzieci są bezpieczeństwo, wygoda oraz wytrzymałość. Soczewki okularowe powinny być lekkie, powierzchniowo utwardzone i odporne na pękanie.

Hitem sprzedażowym są lekkie, elastyczne i wykonane z nowoczesnych materiałów oprawki okularowe włoskiej firmy Centrostyle. Wewnętrzna powierzchnia jest gumowana, dzięki czemu okulary idealnie leżą na twarzy, a anatomiczny kształt zauszników został dopasowany do głowy. Końcówki zauszników są zaopatrzone w stopery, dzięki którym okulary pozostają we właściwym miejscu na twarzy. Szczególnie polecane dla aktywnych dzieci i młodzieży. NOWOŚĆ OKULARY CENTROSTYLE Z NAKŁADKAMI SŁONECZNYMI, TAKŻE DLA MAŁYCH DZIECI!

Od wielu lat polecamy bez zawiasowe, gumowe oprawki firmy Mira Flex. Ich innowacyjność to wykonanie w całości z elastycznej i odpornej na pękanie gumy, dzięki czemu doskonale dopasowują się do twarzy dziecka. Oprawki są całkowicie bezpieczne, ponieważ nie posiadają żadnych metalowych elementów. Szczególnie polecane malutkim dzieciom, przedszkolakom oraz aktywnym młodym uczniom.

Najbezpieczniejszym materiałem optyczny do produkcji soczewek okuarowych jest TRIVEX,o znakomitych właściwościach optycznych (100% ochrony UV) elastyczny i wytrzymały na pękanie, a także cieńszey od standardowego materiału CR39 o około 20%. Soczewki okularowe występują z podnoszącymi jakość widzenia powłokami, utwardzeniem, antyrefleksem, oraz kompleksem oleofobowym. Polecamy ekstremalnie odporny na pękanie PNX firmy HOYA, który sprawdza się w okularach dla osób aktywnych. Dodatkową zaleta jest odporność na działanie substancji chemicznych (aceton, alkohol, tłuszcz, lakier do włosów).