Proponujemy fachową pomoc w wyborze okularów spełniających Twoje indywidualne potrzeby.

W naszej ofercie znajdują się:

  • Okulary progresywne, dwuogniskowe, szkła biurowe oraz do pracy w pomieszczeniach, szkła relaksacyjne, oraz różne typy szkieł jednoogniskowych
  • Okulary dla dzieci
  • Okulary do uprawiania sportów
  • Okulary korekcyjne przeciwsłoneczne oraz fotochromowe
  • Pomoce optyczne dla osób słabowidzących (okulary lornetkowe ,lupowe, lupy, monokulary
  • Okulary z filtrami medycznymi dla osób z chorobami oczu
  • Okulary z filtrami ochronnymi typu blucontrol, uv-cut, i inne
  • Soczewki kontaktowe oraz płyny do ich pielęgnacji
  • Sznurki, gumki, stopery do okularów, ściereczki do pielęgnacji szkieł, płyny czyszczące i przeciwparowaniu

Optyka okularowa zajmuje się korygowaniem wad wzroku

krótkowzroczności, dalekowzroczności, astygmatyzmu oraz starczowzroczności. Używa się w tym celu szoczewek okularowych zbudowanych z różnych materiałów i o różnej konstrukcji, które są montowane do opraw okularowych produkowanych z tworzyw sztucznych, stopów metali, a także z naturanych materiałów (np. drewno).Powstałe okulary korekcyjne mają za zadanie zmienić niewyraźny obraz widzianych przedmiotów.

80% wszystkich doznań ludzkich pochodzi od zmysłu wzroku, dlatego niezwykle istotne dla jakości naszego życia jest prawidłowe widzenie. Jeżeli Twój wzrok jest dla Ciebie ważny, to dobrze trafiłeś, bo dla nas jest on najważniejszy! Nasz gabinet okulistyczny oraz warsztat optyczny wyposażone zostały w sprzęt najwyższej jakości japońskich firm TOPCON i NIDEK. Posiadamy umowę na realizację recept. W naszej ofercie znajdują się między innymi: okulary lupowe, okulary lornetkowe, lupy dla słabowidzących, monokulary i filtry.

Lżejsze i cieńsze

Dzięki specjalnym konstrukcjom i materiałom optycznym okulary mogą być lekkie, soczewki okularowe cieńsze i bardziej estetyczne. Oczy będą wyglądały w nich bardziej naturalnie gdyż efekt pomniejszenia lub powiększenia zostanie zminimalizowany. 

W zależności od t.z. indeksu soczewek mamy do czynienia z różnymi grubościami. Im wyższy indeks, tym cieńsza soczewka okularowa. Np. indeks 1.6 jest cieńszy od standardowego o ok. 25%, 1.67 o około 40%, natomiast 1.74 o około 50%. Dodatkowo naturalny wygląd oczu oraz powiększenie czynnego pola widzenia w okularach, uzyskujemy, dzięki zastosowaniu technologii asferyzacji soczewek okularowych. Dla osób z większa wadą wzroku, szczególnie z astygmatyzmem dodatkowe indywidualne pomiary parametrów optycznych pozwolą na uzyskanie widzenia wolnego od zniekształceń na zewnętrznych częściach soczewek okularowych.

Okulary dla dzieci

Najważniejsze w okularach dla dzieci są bezpieczeństwo, wygoda oraz wytrzymałość. Soczewki okularowe powinny być lekkie, powierzchniowo utwardzone i odporne na pękanie. Hitem ostatnich miesięcy są oprawki okularowe włoskiej firmy Centrostyle. Lekkie, elastyczne i wykonane z nowoczesnych materiałów. Wewnętrzna, gumowana powierzchnia sprawia, że okulary idealnie leżą na twarzy. Zauszniki mają kształt anatomicznie dopasowany do głowy, a ich końcówki są zaopatrzone w stopery,  dzięki którym okulary pozostają we właściwym miejscu na twarzy. Szczególnie polecane dla aktywnych dzieci i młodzieży.

Powłoki antyrefleksyjne

Jest to cienka warstwa uszlachetniająca nałożona na powierzchnię zewnętrzną soczewki okularowej. Tworzy tzw. filtr interferencyjny, który eliminuje poblask powstały na szkłach wskutek załamania na ich powierzchni światła. Antyrefleks zapewnia wysoki kontrast oraz prawidłowo nasycone kolory. Ponadto nasze oczy w okularach z antyrefleksem wyglądają elegancko i wyraźnie, a oczy są zdecydowanie mniej zmęczone. Polecamy soczewki okularowe  z całym kompleksem powłok, które podnoszą jakość widzenia i przedłużają żywotność okularów. Powłoki podnoszące jakość soczewek okularowych z antyrefleksem: utwardzenie, antystatyczność, oleofobowość (ułatwia czyszczenie), hydrofilowość i hydrofobowość (krople deszczu nie osadzają się na soczewce, zaimpregnowane nie parują) powłoka kontrolująca światło niebieskie (do pracy przy komputerze), filtr anty UV. Najnowocześniejsze soczewki okularowe z grupy premium posiadają kompleks dziewięciu warstw. Najwyższą jakość zapewnia unikatowa technologia wykorzystywana do produkcji tych wielowarstwowych powłok. Dobór chemicznych, fizycznych czynników i materiałów, a także powłok adhezyjnych, które sprawiają, że wszystkie warstwy do siebie przywierają. Mimo upływu czasu nie tracą swoich właściwości optycznych. REKOMENDUJEMY KRYSTALICZNE HI-VISION LONGLIFE firmy HOYA Z 3 LETNIĄ GWARANCJĄ! Oraz SOLITARE PROTECT PLUS 2 firmy RODENSTOCK.

Soczewki kontaktowe

Alternatywna metoda korekcji wad wzroku. Soczewki kontaktowe są niezwykle wygodne dla osób aktywnych, np.: podczas uprawiania sportu, na imprezach, na wakacjach.

Okulary fotochromowe

Współczesne okularowe soczewki fotochromowe mają na celu wyeliminowanie uciążliwego efektu olśnienia spowodowanego odbiciem światła słonecznego oraz całkowitą blokadę szkodliwego dla oczu światła UVA i UVB. Polecane są głównie osobą, które cierpią na światłowstręt, a także tym które cenią wygodę. Osoby po operacji usunięcia zaćmy powinny na stałe nosić okulary ze szkłami fotochromowymi.

Polecane przez nas SENSITY firmy HOYA to rodzina soczewek światłoczułych, które w 100% blokują emisję szkodliwego UVA i UVB do naszych oczu. Praktycznie nie mają wstępnego zabarwienia, dzięki czemu w pomieszczeniach są przejrzyste. Nie powodują u swoich użytkowników sztucznego światłowstręt. Po wyjściu na zewnątrz pomieszczeń w ciągu kilkunastu minut zabarwiają się redukując oślepiajace światło, dzięki czemu oczy są mniej zmęczone. Widzimy bardzo wyraźnie, a słońce nas nie razi. SENSITY DARK to soczewki światłoczułe, stworzone dla bardziej wymagających osób oraz dla kierowców, ponieważ zabarwiają się również wewnątrz samochodu.

COLORMATIC IQ, COLORMATIC IQ SUN, COLORMATIC IQ SUN CONTRAST to fotochromy firmy RODENSTOCK. Rodzina soczewek o różnym zabarwieniu i różnej czułości na kontrast. Dostępne są również w wersji ze wstępnym zabarwieniem. Ciekawą propozycją jest COLORMATIC IQ SUNCONTRAST w kolorze żółto-pomarańczowym, podnoszącym kontrast podczas niekorzystnych warunków pogodowych. Dla osób z wadą wzroku, a nie lubiących fotochromów, znakomitym wyjściem są okulary przeciwsłoneczne ze szkłami korekcyjnymi - barwione na stałe. Nie ma ograniczeń mocy korekcyjnych. W zaleśności od przeznaczenia (plaża, samochód), a także rodzaj wady proponujemy kolor i stopień barwienia, polaryzację wraz z powłokami uszlachetniającymi.

Okulary dla kierowców

Każda osoba prowadząca pojazd mechaniczny, u której została stwierdzona wada wzroku powinna używać przepisanych okularów korekcyjnych. Za każdym razem, w którym jest kierowcą! 

SOCZEWKI OKULAROWE STWORZONE SPECJALNIE DLA KIEROWCÓW SZCZEGÓLNIE DO JAZDY NOCNEJ I W TRUDNYCH WARUNKACH POGODOWYCH- NOWOŚĆ!

Wychodząc naprzeciw potrzebom kierowców, HOYA-światowy lider w produkcji soczewek okularowych stworzyła soczewki okularowe  EnRoute.  Zastosowany w nich filtr - Glare Filter przeciwdziała niebezpiecznemu i uciążliwemu efektowi oślepienia. Filtr selektywnie zatrzymuje światło niebieskie, co znacznie ogranicza rozpraszanie światła, zmniejsza dekoncentrujący efekt odbicia światła od deski rozdzielczej oraz od reflektorów samochodów nadjeżdżających z naprzeciwka. Dzięki temu mamy zapewnione  komfortowe i bardziej zrelaksowane widzenie, nawet w stresujących sytuacjach na drodze. Szczególnie podczas jazdy nocnej, we mgle i w deszczu.                                                                                                                                                                                                                                 
Podczas jazdy samochodem nie tylko patrzymy na wprost, ale potrzebujemy również szerokiego  i nieograniczonego pola widzenia. Jednocześnie musimy szybko przenosić wzrok na różne odległości, wykonując tylko minimalne ruchy głową: patrząc na przemian na drogę  i nawigację, czy w lusterka i na deskę rozdzielczą. Szybkie przenoszenie wzroku może być szczególnie trudne dla starszych kierowców. Z tą myślą soczewki EnRoute  są dostępne również w wersji progresywnej. Zapewniają wyraźne, komfortowe widzenie na dalsze odległości, deskę rozdzielczą, a także w lusterkach. Do produkcji soczewek zostały wykorzystane najbardziej zaawansowane technologie firmy Hoya zapewniające szersze pola widzenia, możliwie szybkie przenoszenie wzroku na różne odległości a także gwarantujące doskonałą percepcję obrazu.                                                                                                                                                                                                                                                                                   
Dla zawodowych kierowców, firma Hoya opracowała soczewki EnRoute Pro, które oprócz wszystkich zalet soczewek EnRoute posiadają dodatkowo: filtr podwyższający kontrast widzenia, zapewniający lepsze postrzeganie kolorów i jeszcze większe ograniczenie efektu oślepienia , oraz indywidualną konstrukcję, uwzględniającą zarówno uwarunkowania wzrokowe użytkownika jak i odległość do deski rozdzielczej, co umożliwia  przyjęcie naturalnej i swobodnej pozycji  podczas prowadzenia samochodu

Grupa soczewek okularowych dedykowanych dla kierowców zawodowych oraz osób spędzających wiele godzin za kierownicą samochodu to soczewki : TRANSITIONS DRIVEWEAR oraz TRANSITIONS XTRACTIVE, a także BLUEBLOCKER. 
TRANSITIONS DRIVEWEAR  zaopatrzone są  w zalety TRANSITIONS I W POLARYZACJĘ. Regulują stopień zaciemniania w zależności od warunków pogodowych panujących na drodze. Są to soczewki do jazdy dziennej (wstępne zabarwienie 60%).
TRANSITIONS XTRACTIVE są wersją do jazdy dziennej i nocnej. Zaciemniają się za szybą samochodu podczas słonecznych dni do 50%. W nocy są transparentne. Dodatkowym filtrem podnoszącym jakość widzenia podczas kierowania samochodem jest powłoka ANTYREFLEKSYJNA, która zmniejsza dokuczliwe rozszczepienie świateł pochodzących od innych pojazdów. 

BLUEBLOCKER jest filtrem do jazdy nocnej  . Podnosi kontrast i wyraźnie rozjaśnia obraz.

Szkła do bliży i odległości pośrednich

Wraz z wiekiem spada nam zdolność akomodacji, co objawia się problemem widzenia z bliska. Pierwszym krokiem są okulary do czytania. Bardzo często to rozwiązuje problem, ale dyskomfort powraca, jeśli oprócz czytania i pisania musimy wykonywać jeszcze inne czynności w dalszych odległościach (np. ekran komputera, obsługa klienta zza biurka). Proponujemy wówczas szkła do bliży i odległości  pośredniej. Są skonstruowane w taki sposób, że widzimy w nich wyraźnie ekran komputera oraz klawiaturę i tekst, który mamy tuż przed sobą. Jeśli potrzeba zasięgu dobrego widzenia wydłuża się do 2-4m, polecamy soczewki typu INDOOR, które zapewnią wyraźne widzenie na żądaną odległość. Wspólnie z Państwem dokonamy najkorzystniejszej dla komfortu pracy opcji soczewek. Zagwarantuje to ergonomiczną postawę ciała i wolne od zmęczenia widzenie. Dla osób pracujących przy komputerze rekomendujemy dodatkowy filtr regulujący ilość światła niebieskiego BlueControl HOYA oraz Solitare Protect Balance 2 RODENSTOCK.

Okulary dla młodych zmęczonych oczu

Jeżeli masz między 20 a 40 lat i spędzasz przed komputerem kilka godzin dziennie, nosisz okulary, czujesz przemęczenie (objawiające się pogorszonym widzeniem, bólem, bądź pieczeniem oczu, spadkiem tempa pracy). Polecamy szkła relaksujące – rozluźniające akomodację. Za każdym razem, gdy patrzymy w bliży, dzięki unikatowej budowie, wspomagają akomodację, rozluźniając soczewkę oczną. Pozwalają komfortowo operować wzrokiem, skutecznie regulując pracę całego układu optycznego naszego oka.
W połączeniu z powłoką BlueControl HOYA oraz Solitare Protect Balance 2 RODENSTOCK  zadbają o zdrowie oczu i komfortową pracę przy biurku.

Szkła progresywne

Są najlepszą alternatywą dla osób, które cenią sobie wygodę i dobre widzenie. Ciągła zmiana okularów (jedne do samochodu lub telewizora, drugie do czytania, trzecie do komputera) jest dla nich nie do przyjęcia. Powiedziano o nich bardzo dużo, a istota sukcesu leży we właściwym doborze konstrukcji szkieł progresywnych dla poszcególnej osoby. Od wielu lat polecamy soczewki okularowe progresywne zawsze kierujac się zasadami: bardzo wnikliwy wywiad i prawidłowe badanie wzroku, szczegółowe omówienie potrzeb, oczekiwań i specyfiki pracy klienta, właściwy program doradczy i wybór najlepszej opcji soczewek progresywnych i oprawek okularowych.

Okulary przeciwsłoneczne i fotochromowe

Aby oko ludzkie mogło widzieć, potrzebne jest mu światło, niestety jego nadmiar powoduje przykry efekt olśnienia, co prowadzi do bólu i łzawienia oczu oraz obniżenia percepcji. (Olśnienie jest spowodowane odbiciem promieni świetlnych od różnych powierzchni). Oko ludzkie potrafi częściowo zminimalizować to przykre doznanie przez zwężenie źrenic oczu, ale nie może już ochronić się przed szkodliwym działaniem promieniowania ultrafioletowego (UV). Promieniowanie UV może być źródłem groźnych uszkodzeń narządu wzroku, takich jak zaćma korowa, zapalenie rogówki, zapalenie spojówki, skrzydlik, czerniak i inne.

Hoya blue control

Dla zwiększenia komfortu w cyfrowym świecie. Soczewki Hoya BlueControl neutralizują niebieskie światło, emitowane przez ekrany cyfrowe, zapobiegając zmęczeniu i nadwerężeniu oczu, a nawet bezsenności. Oferują bardziej komfortowe i zrelaksowane widzenie, a także ograniczają powstawanie refleksów świetlnych i zwiększają kontrast widzenia, dzięki czemu kolory na ekranie są bardziej naturalne i żywsze.

VisuReal - nowoczesne pomiary

Pomiary do okularów dokonujemy za pomocą nowoczesnego systemu videocentracji. visuReal-profesjonalne narzędzie doradztwa szczególnie podczas doboru okularów progresywnych, dwuogniskowych, asferycznych oraz do pracy biurowej. Urządzenie posiada również funkcje wizualizacji w wybranych oprawkach okularowych z różnymi wersjami barwień. Precyzyjnie dokonane pomiary kamerą visuReal dają gwarancję idealnego widzenia w wybranych okularach.

Okulary ochronne do pracy

Wszystkim osobom noszącym okulary i pracujących w trudnych warunkach proponujemy wykonanie okularów ochronnych z korekcją. Sprzedawane przez nas okulary spełniają zasadnicze wymagania bezpieczeństwa i ochrony zdrowia zawarte w dyrektywie 89/686EWG, zgodnie z normami PN-EN 166:2005 oraz z certyfikatem WE. Zastosowanie okularów ochronnych do pracy typu: obróbka metalu, drewna, prace w kamieniu, roboty drogowe, transport, prace montażowe, spawalnictwo, ogrodnictwo, prace laboratoryjne, stomatologia. Okulary charakteryzują się dużą wytrzymałością mechaniczną i termiczną (modele z oznaczeniem T).

Profesjonalne Okulary Sportowe SZIOLS INDOOR

Okulary INDOOR idealnie sprawdzają się w każdych sportach (szczególnie zespołowych), na lekcjach wychowania fizycznego oraz wszędzie tam, gdzie wada wzroku uniemożliwia pełnię satysfakcji z codziennej aktywności fizycznej. Oprawki wyposażone są w wymienne  silikonowe części zabezpieczające nos i skronie. Występują w dwóch rozmiarach i sześciu kolorach, również w wersji dla dorosłych.