Pomoce optyczne dla osób słabowidzących

Oferujemy gamę przyrządów optycznych dla osób z wrodzoną lub nabytą dysfunkcją narządu wzroku (AMD, jaskra, zaćma, uszkodzenie nerwu wzrokowego, dystrofia rogówki, retinopatia cukrzycowa, zwyrodnienie barwnikowe i inne). Przeprowadzamy profesjonalną konsultację i dobór odpowiednich optycznych pomocy. Posiadamy umowę na realizację recept. W naszej ofercie znajdują się między innymi: okulary lupowe, okulary lornetkowe, lupy dla słabowidzących, monookulary i filtry.
Lupy

Lupy

Lupy to jedno z tradycyjnie używanych narzędzi poprawiających widzenie – chętnie wybieranych przez osoby z zaburzeniami wzroku. Są stosowane za każdym razem, gdy konieczne jest powiększenie obrazu. Bywają potrzebne podczas czytania w przypadku ograniczonej ostrości wzroku, ponieważ pozwalają lepiej widzieć szczegóły. Lupy mogą być o różnym zakresie powiększenia. Do wyboru są: lupy z rączką, stawiane na tekście, kieszonkowe, z podświetleniem maksymalizującym komfort czytania, rido-clipy (niewielkie powiększenie przypinane do okularów) oraz lupy elektroniczne.

Okulary lupowe i lornetkowe

Okulary lupowe i lornetkowe

Okulary Lupowe to lupy osadzone w oprawkach okularowych o różnym stopniu powiększenia. Przeznaczone są do czytania. Okulary Lornetkowe są to systemy przybliżające bądź powiększające. W zależności od przeznaczenia mogą być do obserwacji w dali (np. do TV), lub do czytania w bliskiej odległości.

Monookulary

Monookulary

Są to optyczne systemy teleskopowe stosowane na jedno oko. System galileusza (montowany w oprawkach okularowych) z odpowiednią soczewką okularową jest znakomitym przyrządem do obserwacji np. TV, monitora komputerowego, z dodatkowa nakładką może służyć do czytania. System keplera (zogniskowany miedzy 25 cm a nieskończonością, o różnych powiększeniach i polach widzenia, jako lunetka do ręki (na zdjęciu) stanowi znakomite urządzenie do zwiększenia orientacji przestrzennej.

Filtry

Filtry kątowe

Osoby z obniżoną ostrością widzenia często cierpią również na obniżoną wrażliwość na kontrast. Obniżona wrażliwość na kontrast może powstać w wyniku zamglenia tkanek oka, złogów w siatkówce, zaniku receptorów itp.Pomoc mogą zapewnić specjalne filtry, które w przeciwieństwie do standardowych szkieł barwionych posiadają szczególne właściwości dla osób słabowidzących. W pełnym zakresie zatrzymują szkodliwe dla wzroku promieniowanie ultrafioletowe (UVA i UVB) oraz eliminują z widma światło niebieskie. Usuwają w ten sposób oślepienie przynosząc ulgę, pomagają dostrzec kontrasty. W znaczny sposób zmniejsza się obciążenie oka, a komfort widzenia wzrasta. Są niezastąpione, kiedy istnieje potrzeba wyjścia z domu. W zależności od schorzenia zaleca się filtr o barwie żółtej, pomarańczowej, czerwonej lub ciemnobrązowej. Mogą być połączone z polaryzacją, która dodatkowo eliminuje uciążliwe poblaski. Polecamy filtry w postaci szkieł okularowych z dodatkową korekcją optyczną, okulary z filtrami nakładane na własne okulary korekcyjne oraz filtry z klipsem montowane na własne okulary.