Soczewki kontaktowe

WYBÓR WŁAŚCIWYCH SOCZEWEK KONTAKTOWYCH:
Jeżeli zdecydujesz się wypróbować soczewki kontaktowe, udaj się do specjalisty. Badanie jest bezbolesne i trwa kilkanaście minut, jego istotą jest pomiar refrakcji i krzywizny rogówki oraz dobór najlepszego dla Ciebie produktu. W tym czasie warto zadać optometryście wszystkie nurtujące Cię pytania na temat soczewek. Nie wszystkie soczewki kontaktowe są takie same. O właściwym doborze decyduje wiele czynników takich jak: wada wzroku, ogólny stan zdrowia, wiek czy tryb życia.

SOCZEWKI KONTAKTOWE MOGĄ RÓŻNIĆ SIĘ OD SIEBIE WIELOMA CECHAMI:
Materiałami, z jakich są wykonane (silikonowe, hydrożelowe, silikonowo-hydrożelowe) parametrami (promień krzywizny, średnica, przepuszczalność tlenu, stopień uwodnienia) trybem noszenia (jednodniowe, dwutygodniowe, miesięczne, roczne, na dzień, na dzień i na noc) korygowaniem określonej wady wzroku (krótkowzroczność, nadwzroczność, astygmatyzm, presbiopia)

WŁAŚCIWA PIELĘGNACJA SOCZEWEK KONTAKTOWYCH TO ZDROWIE DLA TWOICH OCZU
Niewiele rzeczy bardziej wpływa na jakość naszego życia niż oczy. Dlatego nie powinieneś nigdy narażać ich na ryzyko. Jeśli nosisz soczewki kontaktowe, to właściwa ich pielęgnacja i regularna wymiana na nowe decydują o tym, czy Twoje oczy będą zdrowe. Aby soczewki kontaktowe służyły Ci jak najlepiej, musisz o nie dbać ściśle z zaleceniami specjalisty.

NAJWAŻNIEJSZE ZASADY UŻYWANIA SOCZEWEK KONTAKTOWYCH
Zawsze przed założeniem i zdjęciem soczewek, umyj ręce z użyciem mydła (najlepiej w płynie) i wytrzyj do sucha. Jeśli tego nie zrobisz, to przeniesiesz z rąk na soczewki wszystkie zanieczyszczenia łącznie z bakteriami i innymi drobnoustrojami. Każda soczewka przed ponownym założeniem na oko musi zostać wyczyszczona i zdezynfekowana. Używaj płynów wielofunkcyjnych, ponieważ za pomocą tego samego płynu można czyścić, dezynfekować i spłukiwać soczewki. Zawsze przestrzegaj terminów użyteczności soczewek. Jeśli soczewki są dwutygodniowe, to znaczy, że od dnia otwarcia możesz ich używać przez dwa tygodnie, bez względu na to, czy były na oczach 14 razy, czy tylko 2. Kontroluj swój wzrok systematycznie (co najmniej raz w roku). Niektóre choroby oczu długo przebiegają bezobjawowo, tylko systematyczne kontrole pozwalają na szybką i dzięki temu skuteczną reakcję. Jeżeli w trakcie używania tej samej pary soczewek skończył Ci się płyn, to musisz kupić ten sam rodzaj płynu. Jeśli nakładasz makijaż, to wykonaj go po założeniu soczewek na oczy, a demakijaż po zdjęciu soczewek z oczu. Pamiętaj, jeżeli jesteś chory lub masz „gorszy” dzień, zrezygnuj z zakładania soczewek i włóż okulary.

SOCZEWKI KONTAKTOWE TO WYGODNA ALTERNATYWA DLA TWOICH OKULARÓW. OBU SPOSOBÓW KOREKCJI TWOJEJ WADY WZROKU (OKULARÓW I SOCZEWEK) NAJZDROWIEJ UŻYWAĆ WYMIENNIE!

W sprzedaży bieżącej posiadamy soczewki kontaktowe:

Zakład optyczny